Superszybki kurs podstaw SQLa

Ekspresowy kurs SQLa pomoże Ci przypomnieć sobie podstawy baz danych przed rozmową kwalifikacyjną. Jutro egzamin z baz danych? Ten kurs pomoże Ci przygotować się do egzaminu z języka SQL i baz danych na studiach.

Poznasz bazy danych w oparciu o najlepszą i najpopularniejszą bazę danych – Microsoft SQL Server.

Przez cały kurs rozwiążesz ponad 70 zadań. Do każdego z nich otrzymasz rozwiązanie oraz nagranie, jak krok po kroku je wykonać.

I

Otrzymasz 60 min materiałów wideo o bazach danych i języku SQL.

i

Zdobędziesz pożądaną na rynku pracy, najważniejszą umiejętność techniczną w IT – znajomość baz danych i języka SQL.

Lekcja 1: Wstęp

Krótki wstęp, w którym opowiem Ci o idei kursu i co w nim znajdziesz.

Lekcja 2: Pierwsze zapytanie

Pokażę Ci, jak obsługiwać program do obsługi baz danych, czyli SQL Server Management Studio. Dowiesz się również, w jaki sposób wygenerować bazę danych oraz jak uruchomić swoje pierwsze zapytanie w języku SQL.

Lekcja 3: Pobieranie danych

W tej lekcji dowiesz się, jak pobierać dane z bazy danych poprzez odwołanie się do tabel. Poznasz również możliwość ograniczania wyników poprzez wyciąganie unikalnych wartości lub określonej ilości wierszy.

Lekcja 4: Filtrowanie

Dowiesz się, jak działa filtrowanie wierszy oraz wiele możliwości tej operacji. Zaczniemy od prostego wyciągnięcia Anny, dowiesz się kiedy urodził się Tom Hanks oraz poznasz operator LIKE, czyli możliwość wyciągania wierszy, znając tylko fragment zawartości.

Lekcja 5: Sortowanie

Pokażę Ci, jak sortować wiersze. Ta umiejętność pozwoli Ci znajdować wszystkie topki – 3 najdroższe produkty, 5 najstarszych filmów itp.

Lekcja 6: Funkcje zwykłe (skalarne)

W tej lekcji dowiesz się, jak obliczać wartości prezentowane w wyniku. Rozpoznasz kobiety po imionach i znajdziesz aktorów po ich roku urodzenia.

Lekcja 7: Funkcje agregujące

Funkcje agregujące pozwolą Ci zagregować wartości do jednego wyniku. Czyli dowiesz się, jak sumować wartości, liczyć średnią i policzysz wiersze.

Lekcja 8: Grupowanie danych

Grupowanie to jedna z dwóch najważniejszych operacji języka SQL. Pozwoli Ci to na policzenie, ile jest samochodów każdego koloru, filmów wyprodukowanych w danym roku i dzieci w klasach.

Lekcja 9: Łączenie tabel

Znajomość operacji łączenia tabel pozwoli Ci uzyskać dostęp do dowolnych danych oraz tworzyć złożone zapytania. Dzięki temu dowiesz się dokładnie, co w danych piszczy.

Materiały dodatkowe

Znajdziesz tu dokładniejsze omówienie grupowania danych i łączenia tabel. Materiały odnośnie typów danych oraz kilka ważnych i przydatnych rzeczy dotyczących języka SQL i tworzenia zapytań.

Co mówią inni?

 

Krystian Brożek

Trener z wieloletnią praktyką w zakresie nauczania technologii w obszarze IT, programista fullstuck, ze szczególnym uwzględnieniem zakresu baz danych. Specjalista, nauczyciel i partner biznesowy, który z wiedzą, umiejętnościami, pasją i zaangażowaniem wprowadza swoich słuchaczy w świat programowania. Współpracował m. in. z takimi  partnerami jak Apple, czy BZ WBK.

W swoim życiu kieruje się słowami Alberta Einsteina: „Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz”.

Od kilku lat uczy funkcjonalnego wykorzystania technologii oraz oprogramowania w obszarze biznesowym i codziennym życiu. Wie, że człowiek uczy się na błędach, dlatego stara się zachęcać uczniów do działań praktycznych. Jego podopieczni chwalą go za anielską cierpliwość, podejście pełne zaangażowania i umiejętność przekazywania wiedzy. Pod jego okiem nie tylko poznają świat IT, ale co najbardziej istotne w procesie nauczania technologii, zaczynają samodzielnie go wykorzystywać. Ich trener zawsze służy pełnym wsparciem i pomocą.

Najczęściej zadawane pytania

 
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na większość Twoich pytań.

Jeśli nie znalazłeś tu tego, czego szukasz, napisz do nas! – kontakt@geek-on.pl

Co muszę mieć zainstalowane na komputerze?

Wymagane programy znajdziesz w opisie kursu. Wewnątrz szkolenia pokażę Ci jak zainstalować i przygotować oprogramowanie.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak. Jesteśmy legalnie działającą firmą i wystawiamy faktury VAT 23%. Podczas zapisywania się na kurs wystarczy podać dane do faktury.

Czy mogę otrzymać fakturę proforma?

Oczywiście. Napisz do nas, a na pewno pomożemy.

Czy można koszt szkolenia rozłożyć na raty?

Obecnie nie oferujemy możliwości płatności ratalnej.

 
Czy do kwoty podanej na stronie muszę doliczyć podatek lub inne koszty?

Kwota podana na stronie jest kwotą brutto. To znaczy, że ma wliczony podatek VAT. Nie ma żadnych ukrytych kosztów, dlatego cena widniejąca przy kursie jest kwotą całkowitą.

Czy muszę od razu przerobić kurs?

Dostęp do kursu otrzymujesz dożywotnio. Zatem korzystasz z materiałów, kiedy chcesz.

Czy dostanę od razu dostęp do wszystkich materiałów?

Kurs podzielony jest na 14 tygodni. Każdy z nich zostanie udostępniony co tydzień.

Superszybki SQL

60 min materiałów wideo

}

ponad 3h dodatkowych materiałów

ponad 70 ćwiczeń z rozwiązaniami i omówieniem

Dożywotni dostęp do aktualizacji